آیین نامه

مقدمه:

مجمع عالي حكمت اسلامي در راستاي تحقق اهداف خويش، ارتقا بخشي علمي دانش‌پژوهان سطوح عالي و به منظور برطرف نمودن مشكلات علمي طلاب و دانشجويان در زمينه‌هاي علوم عقلي، اقدام به راه‌اندازي واحد مشاوره علمي نموده است.اين واحد كه در واقع حلقه اتصال اساتيد و دانش‌پژوهان علوم عقلي محسوب مي شود آماده‌ي ارائه‌ي خدمات مشاوره‌ي علمي وپاسخگويي به سؤالات دانش پژوهان محترم در حوزه علوم عقلي مي باشد. از اين رو به منظور تسريع و تسهيل در روند ارائه‌ي مشاوره، كه بصورت حضوري و غیر حضوری صورت خواهد گرفت آيين‌نامه واحد مشاوره علمي در اختيار متقاضيان محترم قرار مي‌گيرد.

1. قلمرو مشاوره:

ارائه خدمات مشاوره علمي در يكي از رشته‌هاي مرتبط با علوم عقلي اعم از: فلسفه، عرفان، كلام، معرفت‌شناسي، فلسفه‌هاي مضاف، اديان و مذاهب و… با استفاده از اساتيد مجرب و متخصص.

2. مخاطبان:

مخاطبان مشاوره عبارتند از: طلاب و دانشجويان سطح 3 يا كارشناسي ارشد و سطح 4 يا دكتري و پژوهشگراني كه در حال تحقيق، پژوهش و مطالعه در زمينه‌ي علوم عقلي مي‌باشند.

3. اساتيد:

مجمع عالي حكمت اسلامي در تلاش است كه از اساتيد متخصص و مجرب در حوزه‌ي علوم عقلي، كه جزء اعضاي پيوسته مجمع عالي محسوب مي‌شوند استفاده نمايد.

4. فرايند كار:

1. تكميل فرم درخواست مشاوره علمي توسط متقاضي.

تبصره: متقاضي ميتواند فرم درخواست را با مراجعه به واحد مشاوره ي مجمع عالي به آدرس: قم-خيابان 19دي- كوچه 10-فرعي اول سمت چپ-پلاك5، دريافت و يا از اينجا دانلود نمايد.

2. واحد مشاوره با توجه به درخواست متقاضي و تاريخ هاي پيشنهادي وي، با اساتيد مربوطه هماهنگي هاي لازم را به عمل خواهد آورد و زمان مشاوره را به اطلاع متقاضي خواهد رساند.

3. مشاوره علمي حضوری در محل مجمع عالي حكمت اسلامي و غیر حضوری بصورت تلفنی و… صورت خواهد گرفت.

4. چنانچه براي متقاضي مشكلي پيش آمد كه امكان حضور در زمان تعيين شده وجود نداشت. مي‌بايست حداقل 24ساعت قبل از زمان برگزاري جلسه، واحد مشاوره را مطلع سازد.

5. اگر متقاضي در دو نوبت بدون هماهنگي قبلي در جلسه‌ي مشاوره حاضر نشود از خدمات مشاوره علمي مجمع عالي حكمت اسلامي محروم خواهد شد.

6. در صورت تعدد مراجعين، ارائه مشاوره علمي بر اساس زمان‌بندي تعيين شده و با در نظر گرفتن اولويت پذيرش صورت خواهد گرفت.

7. درخواست متقاضي براي مشاوره در مراحل متعدد با موافقت استاد مشاور صورت خواهد گرفت.